«گام نهایی تا رتبه برتر»

کتاب مجموعه تست‌های ویژه داوطلبان کنکور دکتری علوم قرآن و حدیث، با عنوان «گام نهایی تا رتبه برتر» منتشر شد.
کتاب مجموعه تست‌های ویژه داوطلبان کنکور دکتری علوم قرآن و حدیث، با عنوان «گام نهایی تا رتبه برتر» منتشر شد.
در مقدمه این کتاب آمده است: در سال های اخیر آزمون دکتری دانشگاه ها نیز به صورت کنکور متمرکز و به صورت دو مرحله ای آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی برگزار می‌گردد. در مجموعه الهیات و معارف اسلامی رشته ها و گرایش های متعددی نظیر علوم قرآن و حدیث، علوم قرآن، علوم حدیث و تفسیر وجود دارد کلیه گرایش های الهیات و معارف اسلامی برای شرکت در کنکور دکتری باید در یک آزمون شرکت کرده و ارزیابی گردند. در این آزمون از دروس عمومی و تخصصی سوال طرح می گردد. زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی از دروس عمومی در همه رشته های دکتری و زبان عربی، علوم قرآن، تفسیر و حدیث نیز 4 سر فصل تخصصی طراحی سوال در رشته علوم قرآن و حدیث است.
کتاب حاضر مشتمل بر سوالات دروس تخصصی این رشته شامل علوم قرآن، تفسیر، حدیث و عربی از سال 91 تا سال 97 است. در کتاب حاضر در ابتدای هر بخش جداولی طراحی شده است که نشان می دهد از هر سر فصل در هر کتاب و در هر سال چند سوال طراحی شده است. با این اقدام داوطلب با یک نگاه متوجه می‌شود چه سر فصل ها و کتاب هایی مهم ترند و برای مطالعه موفق برنامه ریزی خواهد نمود. همچنین تمامی سوالات طبق جداول ابتدای هر فصل طبقه بندی شده و به سوالات پاسخ تشریحی داده شده است.
بخش اول: علوم قرآن؛ شامل فصل اول: الاتقان ، فصل دوم: البیان، فصل سوم: التمهید، فصل چهارم: تلخیص تمهید، فصل پنجم: تاریخ قرآن، فصل ششم: منابع متفرقه.
بخش دوم: تفسیر؛ شامل فصل اول تا پنجم: شامل تفسیر سوره‌های مبارکه آل عمران، اعلی، علق، طارق، انسان، فصل دوم: موارد متفرقه و فصل هفتم: تاریخ تفسیر.
بخش سوم علوم حدیث؛ شامل فصل اول: درآمدی بر علم رجال، فصل دوم: تلخیص مقباس الهدایه، فصل سوم: تاریخ عمومی حدیث با رویکرد تحلیلی، فصل چهارم: علم الحدیث و درایه الحدیث، فصل پنجم: الاضوا علی السنه المحمدیه، فصل ششم: علوم حدیث و مصطلحه و فصل هفتم: روش فهم حدیث.
بخش چهارم: عربی از سال 91 تا سال 97
هر کدام از فصول با طبقه‌بندی خاص خود تست‌های کنکور دکتری از سال 91 تا ۹7 را در بردارد و پاسخ آنها به صورت تشریحی و نیمه تشریحی در پایان هر مبحث آورده شده است.
از مزیت‌های این کتاب، نخست می‌توان به طبقه‌بندی سؤالات به صورت مبحث‌های جدا در هر بخش اشاره کرد. همچنین پاسخ‌های تشریحی و دسترسی آسان به آن‌ها از دیگر امتیازات این کتاب است؛ به طوری که بعد از اتمام سؤالات هر مبحث، پاسخ آن سؤالات نیز آمده است. اضافه بر آن، این کتاب جامع‌ترین و ارزان‌ترین مجموعه تست‌های کنکور دکتری در این رشته است.
علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۸۵۶۶۳ سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور تماس حاصل کنند.
تاریخ :‌ 23 مرداد 1397, 05:40 بازدید : 118
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف