کتب کمک آموزشی علوم قرآن و حدیث؛ مورد استقبال دانشجویان

مجموعه کتب کمک آموزشی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری علوم قرآن و حدیث سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور مورد استقبال کم نظیر دانشجویان قرار گرفته است.

مجموعه کتب کمک آموزشی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری علوم قرآن و حدیث مورد استقبال کم نظیر دانشجویان قرار گرفته است.

زهرا نقی‌زاده، معاون سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور اظهار کرد: در حالی که مدت زمان کمی از چاپ و انتشار اولین مجموعه کتب کمک آموزشی آزمون کار‌شناسی ارشد و دکتری علوم قرآن و حدیث می‌گذرد، این مجموعه مورد استقبال کم نظیر دانشجویان قرار گرفته است.

وی افزود: یکی از علل استقبال کم نظیر از این مجموعه که شامل کتب علوم قرآن، حدیث، تفسیر و تاریخ تفسیر است محتوای غنی این کتب است. در این مجموعه تقریبا تمام مطالب مورد نیاز دانشجویان و تمام مطالبی که در آزمون ارشد و دکتری سوال خواهد شد، آمده است. به عنوان مثال در کتاب علوم قرآن از منابع مورد سوال در کنکور از قبیل اتقان سیوطی، پژوهشی در تاریخ قرآن اثر دکتر حجتی، تاریخ قرآن اثر آیت‌الله معرفت و منابعی از کتاب البیان آیت‌الله خوئی مباحث مورد نیاز آورده شده است.

ارائه مباحث به صورت نموداری

از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این مجموعه ارائه مباحث به صورت نموداری یا جدول‌های مفهومی در ابتدای هر فصل است. به عنون مثال در صفحه ۶۱ کتاب حدیث ۹۴ اصطلاح حدیثی با یک تقسیم بندی جدید در قالب یک نمودار یک صفحه‌ای تهیه و ارائه شده است.

قیمت مناسب

در حالی که برای تهیه بسته‌های آمادگی آزمون ارشد و دکتری بعضا تا ۴۰۰ هزار تومان می‌بایست هزینه نمود، جهاد دانشگاهی با هزینه‌ای مناسب به میزان 120 هزار تومان با احتساب 40 درصد تخفیف جهت رفاه حال دانشجویان و علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته علوم قرآن و حدیث این ۴ کتاب را که در حدود هزار صفحه مطلب دارند را ارائه نموده است.

ارائه مشاوره رایگان

یکی دیگر از مزایای این مجموعه ارائه رایگان مشاوره توسط گردآورندگان این مجموعه است که از طریق شماره تماس ۰۲۱۶۶۴۸۵۶۶۳ به صورت تلفنی یا به شکل حضوری در محل سازمان میسر است.

کتاب «تاریخ تفسیر» 

در تألیف این اثر از منابعی چون التفسیر والمفسرون تألیف آیت‌الله محمدهادی معرفت، تاریخ تفسیر قرآن کریم تألیف حبیب‌الله جلالیان و شناخت‌نامه تفاسیر سیدمحمدعلی ایازی بهره برده شده است. این کتاب از معدود آثاری است که در این زمینه و ویژه دانشجویان داوطلب ورود به مقطع ارشد در رشته علوم قرآن و حدیث به چاپ رسیده است.

کتاب در بخش‌های تلخیص التفسیر والمفسرون و شناخت‌نامه تفاسیر و تفسیر قرآن در عصر تدوین تألیف شده است که هر کدام شامل قسمت‌های جداگانه‌ای می‌شود. قیمت این کتاب 22800 تومان با احتساب 40 درصد تخفیف است.

کتاب «علوم قرآن» 

این کتاب در دو بخش که بخش اول با عنوان اتقان شامل بیست و یک فصل و بخش دوم با عنوان علوم قرآن و شامل هجده فصل تألیف شده است.

در تألیف این کتاب از منابعی چون الاتقان فی علوم القرآن تألیف جلال‌الدین سیوطی، البیان فی تفسیر القرآن تألیف سیدابوالقاسم خویی، پژوهشی در تاریخ قرآن کریم تألیف محمدباقر حجتی و تاریخ قرآن تألیف محمدهادی معرفت استفاده شده است. این کتاب از معدود آثاری است که با اینجامعیت در این زمینه به چاپ رسیده است. قیمت این کتاب 38400 تومان با احتساب 40 درصد تخفیف است.

کتاب «حدیث» 

کتاب «حدیث» در چهار بخش شامل بخش اول خلاصه درایة‌الحدیث شانه‌چی، بخش دوم مهم‌ترین نکات کتاب «علوم‌الحدیث و مصطلحه» صبحی صالح، بخش سوم اصطلاحات حدیثی در یک نگاه و بخش چهارم خلاصه تاریخ عمومی حدیثی مجید معارف تألیف شده است.

در تلخیص منابع از تاریخ عمومی حدیث از مجید معارف، درایةالحدیث از کاظم مدیر شانه‌چی و علوم‌الحدیث و مصطلحه از صبحی صالح استفاده شده است. قیمت این کتاب 23400 تومان با احتساب 40 درصد است.

کتاب «تفسیر» 

در این کتاب تفسیر آیاتی از سوره‌های بقره، اسرا، انبیاء، حج، مؤمنون، یس، حجرات، واقعه، جمعه، انسان، طارق و اعلی مورد مطالعه قرار می‌گیرد. مجمع‌البیان فی تفسیر القرآن؛ فضل بن حسن طبرسی و المیزان فی تفسیر القرآن؛ محمدحسین طباطبایی، کتاب‌هایی هستند که در نگارش این اثر استفاده شده‌اند. قیمت این کتاب 35400 تومان با احتساب 40 درصد تخفیف است.

بنابراین گزارش، این کتاب‌ها در راستای جلوگیری از آشفتگی و سردرگمی دانشجویان متقاضی در مواجه با منابع ارشد تألیف شده است. در نگارش این کتاب‌ها سعی شده است تا با ارائه دسته‌بندی جامع و جدیدی متناسب با آزمون کار‌شناسی ارشد و دکترای تخصصی و همچنین استفاده از اصلیترین منابع، داوطلبان از سردرگمی رجوع به منابع مختلف رهایی یابند و همچنین فهم مطالب نیز آسان‌تر شود.
بسته کتاب‌های آمادگی ویژه آزمون کار‌شناسی ارشد و دکتری رشته علوم قرآن و حدیث شامل کتاب‌های «تاریخ تفسیر»، «حدیث»، «تفسیر» و «علوم قرآن» با همکاری قاسم درزی، مهدی اسمعیلی صدرآبادی و جمعی از همکاران تهیه و تنظیم شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌ها می‌توانند با شماره ۰۲۱۶۶۴۸۵۶۶۳ تماس بگیرند یا به سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به نشانی تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، ‌ خیابان بزرگمهر، پلاک ۸۵ مراجعه کنند. 

همچنین خواهند توانست از طریق آدرس www.iran-theology.ir/shop به صورت اینترنتی خرید کنند.
تاریخ :‌ 13 شهریور 1397, 05:10 بازدید : 456
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف