انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان زیبا سازی شهرداری تهران

درپی تفاهم سازمان زیباسازی شهرداری تهران و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیانکشور؛ پروژه‌های مشترکی در حوزه قرآن و سلامت انجام می‌شود.

تفاهم‌نامه همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در محل خبرگزاری ایکنا امضاء شد. در این مراسم حمید صابرفرزام، رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان با بیان اینکه این سازمان علاوه بر تداوم فعالیت‌های قبلی خود سه مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآنی، مرکز رشد و مرکز آموزش‌های قرآن محور را راه‌اندازی کرده است، گفت: مرکز مطالعات میان رشته‌ای در آینده نزدیک به پژوهشکده تبدیل شده و طبق دستور ریاست جهاد دانشگاهی این اتفاق قرار است تا سال آینده انجام شود.

وی ادامه داد: برای این پژوهشکده سه گروه علمی در نظر گرفته شده که در حال حاضر در حال جذب هیئت‌های علمی خود هستند. هر کدام از این گروه‌ها در بحث خدمات شهری می‌توانند ورود پیدا کرده و به ارتقای این خدمات کمک کنند.

صابر فرزام افزود: گروه قرآن و سلامت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان در حوزه‌های قرآن و تربیت، قرآن و مسائل اجتماعی و قرآن سبک زندگی و فضاسازی‌های مناسب می‌تواند به کمک سازمان زیباسازی شهرداری آمده، پژوهشها‌‌یی را داشته و راهکارهایی برای مشکلات شهری ارائه دهند.

وی عنوان کرد: یکی از سازمانهای شهرداری که دائما خدمات آن در جلوی دیدگان شهروندان و مردم است سازمان زیباسازی است؛ چرا که این سازمان مستقیما در بحث جلوه‌های بصری کار می‌کند. ما تاکنون همکاریهای مشترکی با این سازمان داشته ایم که می‌توان آن را ارتقاء داد.

مدیر عامل خبرگزاری ایکنا با بیان اینکه به بهانه هفته پژوهش همکاریهای این سازمان و سازمان زیبا سازی می‌تواند ارتقاء برنامه‌های مشترک پژوهشی باشد اظهار کرد: مرکز رشد این سازمان مجوز خود را گرفته و وظیفه آن حمایت از تولیدات محصولات قرآن محور است و همچنین مرکز دیگر ما مرکز آموزش است که از شغل‌های قرآنی حمایت می‌کند. می‌توانیم با استفاده از این دو مرکز در بحث تولیدات احجام شهری و فضاسازی‌های متناسب برای شهروندان یا نقاشی‌های شهری دوره‌های آموزشی مناسبی را برای دانشجویان مرتبط با کار سازمان زیباسازی برگزار کنیم.

وی افزود: در واقع این سازمان می‌تواند با افزایش سطح همکاری‌ها در بحث‌های مطالعاتی و پژوهشی همچنین تولید محصولات قرآن محور و آموزش نیروهای مناسب برای تولید این محصولات سازمان زیباسازی را حمایت کند.

در این نشست همچنین عیسی علیزاده رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران با بیان اینکه امسال پنجمین سال متوالی است که سازمان زیباسازی به عنوان پژوهش محورترین سازمان شهرداری انتخاب می‌شود گفت: ما امسال مجوز انتشارات سازمان زیباسازی را گرفته و کافه کتابی را هم همزمان راه اندازی می‌کنیم از این پس تمامی محصولات فرهنگی که مورد تائید سازمان ما باشد از طریق همین انتشارات منتشر می‌شود.

علیزاده اظهار کرد: از سه، چهار سال قبل به این نتیجه رسیدیم که اگر بخواهیم تولیدات خود را در زمینه‌های شهری به سمت صحیحی هدایت کنیم نیاز است که برای آن حتما مطالعه و پژوهشی مناسب داشته و جهت پیشگیری از هر گونه سوگیری آن را به سازمانهایی خارج از شهرداری برون سپاری کنیم.

رئیس سازمان زیباسازی شهرداری اضافه کرد: با رشته‌هایی که در مراکز سازمان فعالیت‌های قرآنی فعال هستند، اهداف مشترکی داریم که با تعریف پروژه‌های متشرک می‌توان آن را به سرانجام رساند. مثلا در رابطه با سلامت روان شهروندان یا مباحثی مانند سبک زندگی همکاریهای مطالعاتی و پژوهشی مشترکی انجام داد.

وی افزود: ما برای هر مطالعه، تحقیق و پژوهشی در زمینه‌های مشترک آمادگی خود را اعلام کرده و آماده همکاری در چاپ این مطالعات همچنین برگزاری سمینارهای مختلف هستیم.

تاریخ :‌ 13 شهریور 1397, 08:57 بازدید : 169
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف