ایجاد کارگروه «بررسی برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی»

کارگروه بررسی پیشنهاد برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی به ریاست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان ایجاد شد.

به گزارش افکارنیوز،  فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، ضمن ارائه گزارش از روند برگزاری المپیادهای کشوری و جهانی و افتخارات کسب شده در این عرصه طی سه دهه گذشته ، آمادگی این مرکز برای برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی را اعلام کرد.

در این جلسه با اشاره به درخشش دانش‌آموزان ایرانی در المپیادهای علمی جهانی، برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی مطرح شد و نقاط قوت و چالش‌های پیش روی برگزاری این المپیاد مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن اشاره به موافقت اعضای حاضر در جلسه با اجرای این المپیاد، اظهار کرد: می‌توان از ظرفیت‌های مدارس و کتاب‌های درسی در این خصوص نیز استفاده کرد.

وی گفت: کارگروهی با مسؤولیت رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان تشکیل شده و به بررسی دقیق این موضوع بپردازد، ضمن اینکه تمهیدات لازم در این خصوص را فراهم کند تا در مراحل بعد، اقدامات لازم برای تصویب نهایی آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شود.

تاریخ :‌ 16 مهر 1397, 14:13 بازدید : 166
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف