رشد ۲۷ برابری اعضای هیئت علمی نسبت به اوایل انقلاب

معاون آموزشی وزیر علوم در نشستی خبری با بیان اینکه در حوزه جمعیت دانشجویی نسبت به اوایل انقلاب ۲۴ برابر رشد داشته‌ایم، گفت: تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نسبت به اوایل انقلاب ۲۷ برابر افزایش جمعیت داشته، همچنین تعداد رشته‌ها نسبت به گذشته ۲۰ برابر شده است.
به گزارش خبرنگار ایکنا؛ نشست خبری مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره تشریح برنامه‌های این معاونت و همچنین امضای تفاهم‌نامه بین این معاونت و مؤسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران با عنوان اعتبارسنجی آموزش‌های مهندسی دانشگاه‌های ایران، صبح دوشنبه، ۱۷ دی‌ماه، در ساختمان این وزارتخانه برگزار شد. شریعتی نیاسر در این نشست با اشاره به مقایسه پیشرفت‌های آموزش عالی کشور نسبت به اوایل انقلاب، عنوان کرد: در حوزه جمعیت دانشجویی نسبت به اوایل انقلاب ۲۴ برابر و در بخش هیئت علمی ۲۷ برابر افزایش جمعیت داشته‌ایم. در حوزه رشته‌های آموزش عالی نیز نسبت به اوایل انقلاب پیشرفت داشته‌ایم و تعداد رشته‌های آموزشی ۲۰ برابر شده است. همچنین در رابطه با مقاطع تحصیلات تکمیلی نسبت به اوایل انقلاب رشد داشته‌ایم، به نحوی که امروز همه گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها در تمامی مقاطع پذیرش دانشجو دارند.
وی ادامه داد: اوایل انقلاب دانشگاه‌ها در حوزه علوم انسانی، آن هم تنها در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت داشتند، اما امروز در تمام مقاطع دانشگاه‌ها با وجود رشته‌های گوناگون اعم از علوم انسانی، مهندسی، کشاورزی، علوم پایه، هنر و میان‌رشته‌ای‌ دانشجو پذیرش می‌کنند، به ویژه در میان‌رشته‌ای‌ها دانشگاه‌های استقبال خوبی داشته‌اند. در حال حاضر ایران یکی از کشور‌های پیشتاز در زمینه نانوفناوری، علوم شناختی، ژنتیک، هوا و فضا است.
تاریخ :‌ 18 دی 1397, 09:46 بازدید : 52
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف