سلسله نشست های تخصصی قرآن و علوم انسانی

سلسله نشست‌های میان‌رشته‌ای «قرآن و علوم انسانی» با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی، انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و انجمن علمی اعجاز قرآن برگزار می‌شود.  
   

اولین نشست از این مجموعه نشست‌ها که دبیری علمی آن بر عهده قاسم درزی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی است، «قرآن و مطالعات عهدینی؛ نقش قرآن به عنوان مبین و مهیمن عهدین» است و با حضور محمد قندهاری، دانش‌آموخته دکتری علوم قرآن و حدیث شنبه، دهم آبان‌ماه، ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد.

نشست «قرآن و روایت شناسی/ روان کاوی؛ کهن الگوی بازگشت به اصل (مادر) و کشف ارتباطات شبکه‌ای داستان‌های قرآنی» با حضور قاسم درزی، استادیار پژوهشکده اعجاز قرآن دانشگاه شهید بهشتی، شنبه ۱۷ آبان‌ماه ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست «قرآن و علوم شناختی» با حضور حجت‌الاسلام سادات منصوری شنبه، ۲۴ آبان‌ماه ساعت ۱۶ تا ۱۸برگزار خواهد شد.

نشست «قرآن و مدیریت» با حضور محمدعلی انصاری، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، شنبه ۸ آذرماه امسال از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست «قرآن و تاریخ؛ اسلوب قرآن در بیان تاریخ» با حضور احمد پاکتچی، دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، شنبه ۱۵ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

نشست علمی «قرآن و حقوق؛ رویکرد قرآن به حقوق زن» با حضور رحیم نوبهار، دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، شنبه، ۲۲ آذرماه ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست «قرآن و ادبیات فارسی؛ قرآن مرجعی برای بلاغت فارسی» با حضور احمد خاتمی، استاد ادبیات فارسی دانشگاه شهید بهشتی، شنبه ۲۹ آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌شود.

همچنین، علاقه‌مندان به موضوع مطالعات میان رشته‌ای قرآن، می‌توانند از طریق نشانی www.sbu.ac.ir/webinar به صورت مجازی از محتوای این نشست‌ها بهره‌مند شوند.

تاریخ :‌ 7 آبان 1399, 10:54 بازدید : 750
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف