نشست مشترک ریاست سازمان و مدیر و اعضای مرکز مطالعات برگزار شد

نشست ریاست سازمان قرآنی دانشگاهیان و پژوهشگران مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآن به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، این نشست با حضور محمدحسین حسنی، سرپرست سازمان؛ مهدی گلدوزها، مدیر مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم؛ محسن رفیع خواه، مدیر مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره، حمیدرضا یونسی، کارشناس مسئول مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم؛ زهرا فیضی، پژوهشگر گروه قرآن و تربیت؛ لیلا خسروی، پژوهشگر گروه قرآن و تربیت، ؛ محمدحسین اخوان، پژوهشگر گروه قرآن و تربیت؛ حسین شجاعی، پژوهشگر گروه قرآن و سلامت و نجمه کاظمی، پژوهشگر گروه قرآن و رسانه در سالن شهید تقوی برگزار شد.
حسنی در این نشست گفت: جهاد دانشگاهی به دنبال انجام فعالیت های کاربردی است. باید علم و قرآن را به میان جامعه ببریم، و به سوژه سبک زندگی برای مردم تبدیل کنیم.در حوزه مطالعات اجتماعی کمتر به این موضوعات پرداخته شده است، و بیشتر به مباحث به صورت کتابخانه ای و پیچیده پرداخته می شود. مزیت بخش پژوهش سازمان قرآنی جوان بودن پژوهشگران آن و کسب علم و دانش از سوی آنان است. باید از این مزیت نهایت استفاده را کرد.
مهمترین وظیفه ما ارائه اندیشه اندیشمندان قرآنی شاخص و مباحث مطالعات میان رشته ای قرآن به زبان فارسی است. در حوزه علوم قرآنی می‌توانیم نقش تسهیل گر و هماهنگ کننده را ایفا کنیم.
شخصیت های قرآنی را باید به پژوهشگران داخلی مرتبط و اندیشه ها را در داخل مطرح کنیم. پژوهشگران سازمان قرآنی باید در عرصه بین الملل وارد شوند.
امیدوارم سال آینده مرکز بین المللی مطالعات میان رشته ای قرآن داشته باشیم.
تاریخ :‌ 6 دی 1399, 10:25 بازدید : 35
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف