معرفی گروه قرآن و تربیت اجتماعی

گروه قرآن و تربیت اجتماعی به دنبال دانشی است که ابتنای آن بر آموزه‌های قرآنی است؛ بدین منظور که  مبانی نظری و اهداف آن حتی برخی گزاره‌های توصیفی ـ تبیینی آن برگرفته از تعالیم الهی است و در درجه اول رسالتش برطرف کردن نیازهای جامعه مسلمانان و حل مسائل آن‌ها است.
گروه قرآن و علوم تربیت به دنبال دانشی است که ابتنای آن بر آموزه‌های قرآنی است؛ بدین منظور که  مبانی نظری و اهداف آن حتی برخی گزاره‌های توصیفی ـ تبیینی آن برگرفته از تعالیم الهی است و در درجه اول رسالتش برطرف کردن نیازهای جامعه مسلمانان و حل مسائل آن‌ها است. گرچه از آنجایی که ویژگی اول قرآن همسویی با  فطرت انسانی است چنانچه چنین دانشی تولید شود برطرف‌کننده نیازهای مشترک انسانی در سراسر جهان نیز خواهد بود. بدون‌شک چنانچه به چنین نقش جامعی برای قرآن کریم توجه شود حضور آموزه‌های قرآنی در تمامی فرآیند تولید علم اعم از گزینش مسأله، روش و نحوه استنباط و تحلیل دانشمند موثر خواهد بود. از همین‌رو زمینه فعالیت گروه قرآن و علوم تربیتی مطالعات میان‌رشته‌ای در فلسفه تعلیم و تربیت، تاریخ تعلیم و تربیت، مسائل و موضوعات تربیت، علوم تجربی تربیتی، علوم تجویزی تربیتی و روش‌شناسی تحقیق و روش تحقیق در تعلیم و تربیت با نگاه به عرصه پژوهش، آموزش و فرهنگ است تا با تولید علم در بخش‌های مورد نیاز و مغفول مانده، با تکیه بر مضامین قرآن کریم به نظریه‌پردازی در این حوزه نایل آمده که در غایت، علوم تربیتی اسلامی را به ارمغان آورد.
تاریخ :‌ 21 اسفند 1396, 10:11 بازدید : 3 414
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف