معرفی گروه قرآن و سلامت

هدف از تاسیس گروه قرآن و سلامت تدوین شاخصه‌های کلی سلامت فرد، جامعه و راهبردهای دستیابی به آن با تکیه بر اصول و موازین قرآن و حدیث است، به بیان دیگر تدوین الگویی از انسان و جامعه سالم بر اساس موازین قرآنی و دینی که در این بین با تکیه بر آیات قرآن و روایات موجود عوامل موثر بر سلامت شناسایی و بر اساس آنها اقدام خواهد شد.
هدف از تاسیس گروه قرآن و سلامت تدوین شاخصه‌های کلی سلامت فرد و جامعه و راهبردهای دستیابی به آن با تکیه بر اصول و موازین قرآن و حدیث است، به بیان دیگر تدوین الگویی از انسان و جامعه سالم بر اساس موازین قرآنی و دینی که در این بین با تکیه بر آیات قرآن و روایات موجود عوامل موثر بر سلامت شناسایی و بر اساس آنها اقدام خواهد شد. از همین‌رو زمینه فعالیت‌های گروه به‌طورکلی بر مبنای «تبیین و ترویج مؤلفه‌های قرآنی سلامت» در چند زیرمجموعه صورت می‌گیرد: نخست تبیین مؤلفه‌های قرآنی سلامت (اعم از سلامت اجتماعی، روانی و جسمی) که مسیری از قرآن کریم به سلامت و بالعکس را جهت پاسخ‌گویی به نیازها و دغدغه‌های روز جامعه دنبال می‌کند. زمینه دوم ترسیم الگوی روش‌شناسی نوین در پژوهش‌های میان‌رشته‌ای حوزه سلامت و قرآن و حوزه سوم کاربردی‌سازی یافته‌ها در بستر جامعه است.
تاریخ :‌ 21 اسفند 1396, 11:14 بازدید : 3 441
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف