روایت تحقق پیشرفت دانش‌بنیان از نمایی نزدیک
پوستر نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ که باهدف معرفی مهم‌ترین دستاوردهای این نهاد در حوزه‌ پژوهش و فناوری، فرهنگ، آموزش و کارآفرینی و تجاری‌سازی و اقتصاددانش‌بنیان برگزار می‌شود، امروز (یکشنبه ۱۴ آذر ماه) رونمایی شد.
همه خطاب‌های قرآن جهانی است
درباره فرهنگ جهانی قرآن باید بگویم قرآن خطابات محلی ندارد بلکه خطابات عام و خاص آن جهانی است؛ چه در جایی که مردم را با تعبیر «یا ایها الناس» خطاب قرار می‌دهد و چه در خطابات خاص که مؤمنین را خطاب قرار می‌دهد؛ همه خطاب‌های قرآن جهانی است. 
تأکید قرآن بر تدبر در زمینه تنوع فرهنگ‌ها
سفیر ایران در یونسکو در مراسم افتتاحیه مدرسه «قرآن و فرهنگ» اظهار کرد: قرآن توجه ما مخاطبان را به تنوع فرهنگ‌ها جلب می‌کند و حتی مقایسه‌هایی که بین فرهنگ‌های مختلف انجام داده نشان می‌دهد قرآن آموزه‌های جدی در این زمینه دارد و از ما هم می‌خواهد در این زمینه به خوبی مطالعه و تدبر کنیم.
طیبی: نیازمند نگاه کاربردی به آموزه‌های قرآنی هستیم
حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی در مراسم افتتاحیه مدرسه بین‌المللی تابستانی «قرآن و فرهنگ» بر کاربردی کردن آموزه‌های قرآنی در زندگی مادی و معنوی تأکید کرد.
آغاز به کار مدرسه تابستانی «قرآن و فرهنگ»
نخستین مدرسه تابستانی بین‌المللی قرآن و فرهنگ، به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم سازمان قرآنی دانشگاهیان از ۲۱ مردادماه تا ۵ شهریورماه برگزار می‌شود.
پاسخ به برخی از سؤالات پیرامون طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی»

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی جهت اطلاع عموم به برخی از پرتکرارترین ابهامات و سؤالات پیرامون طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی» پاسخ داده شود.


معارفه سرپرست مرکز مطالعات میان رشته‌ای قرآن کریم

مراسم تکریم مهدی گلدوزها، مدیر مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم و همچنین معارفه محمد پارسائیان، سرپرست جدید مرکز با حضور محمدحسین حسنی، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و جمعی از همکاران این سازمان برگزار شد.

جایگاه ویژه تربیت اجتماعی در سیاست‌گذاری‌های نظام آموزش و پرورش
نوید ادهم با اشاره به توجه ویژه نظام آموزش و پرورش به مسئله تربیت اجتماعی، به تبیین برنامه‌های وزارتخانه آموزش و پرورش برای تربیت اجتماعی دانش‌آموزان پرداخت.
لوازم دوری از تفسیر به رأی در مراجعه به آیات
رئیس مرکز تحقیقات علوم انسانی ـ اسلامی صدرا اظهار کرد: تفسیر قرآن مجاز است، اما باید بین تفسیر و تفسیر به رأی تفاوت قائل شد. همچنین این کتاب مقدس، کلاً کاربردی است، لذا اینکه شخصی تصور کند می‌توان مجموع آیات را به بخش‌های کاربردی و غیر کاربردی تقسیم کرد، اشتباه است.
رونمایی از سه اثر پژوهشی مرکز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
در پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم،‌ با حضور دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر عبدالهادی فقهی زاده معاوت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سه اثر پژوهشی مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم رونمایی شد
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف