معرفی گروه قرآن و رسانه

هسته دین پژوهی، با هدف انجام تحقیقات میان رشته ای در حوزه دین و قرآن تاسیس شده است. با توجه به آنکه دین پژوهی دارای شاخه ها و تخصص های متنوعی است، این هسته در جهت پوشش و شناسایی بهتر مسیر تحقیق دین و قرآن، شاخه های جامعه شناسی دین، انسان شناسی دین، ادیان و عرفان، معنویت گرایی جدید و دین و رسانه را مورد استفاده قرار داده است. در گام های ابتدایی محققین این هسته، در حوزه دین و رسانه مطالعات داشته اند.

معرفی گروه قرآن و سلامت
هدف از تاسیس گروه قرآن و سلامت تدوین شاخصه‌های کلی سلامت فرد، جامعه و راهبردهای دستیابی به آن با تکیه بر اصول و موازین قرآن و حدیث است، به بیان دیگر تدوین الگویی از انسان و جامعه سالم بر اساس موازین قرآنی و دینی که در این بین با تکیه بر آیات قرآن و روایات موجود عوامل موثر بر سلامت شناسایی و بر اساس آنها اقدام خواهد شد.
معرفی گروه قرآن و تربیت اجتماعی
گروه قرآن و تربیت اجتماعی به دنبال دانشی است که ابتنای آن بر آموزه‌های قرآنی است؛ بدین منظور که  مبانی نظری و اهداف آن حتی برخی گزاره‌های توصیفی ـ تبیینی آن برگرفته از تعالیم الهی است و در درجه اول رسالتش برطرف کردن نیازهای جامعه مسلمانان و حل مسائل آن‌ها است.
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف