کارگاه اصول نگارش و ویرایش در متون علمی
اولین جلسه از کارگاه مقدماتی آشنایی با اصول سنجش و اندازه گیری برگزار شد
کارگاه گونه شناسی مطالعات میان رشته ای و جایگاه  آزمون سازی در آن برگزار شد.
کارگاه مقدماتی آشنایی با اصول سنجش و اندازه گیری
این کارگاه در 5 جلسه برگزار می شود و اولین جلسه این کارگاه در روز چهارشنبه به تاریخ 97/12/8 برگزار خواهد شد که در این جلسه به گونه شناسی مطالعات میان رشته ای قرآن کریم پرداخته می شود. همچنین اطلاعات تکمیلی این کارگاه به پیوست در پوستر کارگاه قابل مشاهده است.

اعجاز قرآن مستلزم خارق‌العاده بودن نیست / نظم متقارن؛ شاهدی بر الهی بودن
محمدکاظم شاکر: استاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به انتشار کتاب «رویکردی نو در اعجاز قرآن کریم»، بیان کرد: قرآن در بیان خود هیچ قانونی را خرق یا نقض نکرده، بلکه با ادبیاتی فاخر بر بام فصاحت و بلاغت ایستاده است. به نظرم «تحدی» وابسته به زمینه‌های ویژه تاریخی و دارای مخاطبانی خاص است و مربوط به همه زمان‌ها و زبان‌ها نیست. از این رو قرآن یک اثر «فوق‌العاده» است نه «خارق‌العاده».
تفسیر علمی سکولاریزه کردن قرآن است/ مطالعات میان‌رشته‌ای کنونی روشمند نیست
حجت‌الاسلام صادق‌نیا: عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب با تأکید بر اینکه آنچه امروز با عنوان اسلامی‌سازی علوم صورت می‌گیرد نتیجه‌ای جز سکولاریزه کردن دین ندارد، گفت: این کار علاوه بر اینکه فاقد روشمندی است، جایگزین تبیین علمی موضوعی سکولار با تبیین آیه و روایتی است که امری دینی محسوب می‌شود. به همین دلیل عمیقاً با تفسیر علمی مخالفم، ولی با اقتصاد اسلامی و قرآنی و قرآن و علوم مخالف نیستم.
کنفرانس ملی «امام رضا(ع) و علوم روز» برگزار می‌شود
اولین کنفرانس ملی «امام رضا(ع) و علوم روز»، ۲۰ اسفندماه سال جاری به همت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

اولین همایش ملی قرآن و روانشناسی
نخستین همایش بین المللی قرآن و سلامت اجتماعی
حضور مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم در نمایشگاه کمیته امداد
همایش فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور رئیس این نهاد و برخی از مدیران ارشد کشوری و دانشگاهی و به ویژه رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، آقای دکتر شوشتری در تاریخ ۲۴ آذرماه برگزار شد. در کنار این همایش نمایشگاهی هم جهت نمایه فعالیت های مراکز ایجاد شد که مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم هم با حضور در این نمایشگاه دستاوردهای علمی خود را در معرض نمایش قرار داد.
 رونمایی از کتاب «پژوهشی پیرامون خیر و احسان»
کتاب پژوهشی پیرامون خیر و احسان محصول همکاری مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم و کمیته امداد امام خمینی (ره) است که این کتاب در روز پژوهش در کمیته امداد امام خمینی (ره) به وسیله آقای بختیاری و آقای دکتر شوشتری رونمایی گردید، امید است که این اثر بتواند به نوبه خود، گامی را در جهت ترویج و احیاي فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه اسلامی ایران برداشته و زمینه ای را برای ارتقاء سنت حسنه احسان در راستای حمایت از محرومان و نیازمندان، بر اساس کلام خداوند متعال فراهم آورد.
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف