کارگاه اصول نگارش و ویرایش در متون علمی
اولین جلسه از کارگاه مقدماتی آشنایی با اصول سنجش و اندازه گیری برگزار شد
کارگاه گونه شناسی مطالعات میان رشته ای و جایگاه  آزمون سازی در آن برگزار شد.
کارگاه مقدماتی آشنایی با اصول سنجش و اندازه گیری
این کارگاه در 5 جلسه برگزار می شود و اولین جلسه این کارگاه در روز چهارشنبه به تاریخ 97/12/8 برگزار خواهد شد که در این جلسه به گونه شناسی مطالعات میان رشته ای قرآن کریم پرداخته می شود. همچنین اطلاعات تکمیلی این کارگاه به پیوست در پوستر کارگاه قابل مشاهده است.

جایگاه ویژه تربیت اجتماعی در سیاست‌گذاری‌های نظام آموزش و پرورش
نوید ادهم با اشاره به توجه ویژه نظام آموزش و پرورش به مسئله تربیت اجتماعی، به تبیین برنامه‌های وزارتخانه آموزش و پرورش برای تربیت اجتماعی دانش‌آموزان پرداخت.
لوازم دوری از تفسیر به رأی در مراجعه به آیات
رئیس مرکز تحقیقات علوم انسانی ـ اسلامی صدرا اظهار کرد: تفسیر قرآن مجاز است، اما باید بین تفسیر و تفسیر به رأی تفاوت قائل شد. همچنین این کتاب مقدس، کلاً کاربردی است، لذا اینکه شخصی تصور کند می‌توان مجموع آیات را به بخش‌های کاربردی و غیر کاربردی تقسیم کرد، اشتباه است.
رونمایی از سه اثر پژوهشی مرکز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
در پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی قرآن کریم،‌ با حضور دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر عبدالهادی فقهی زاده معاوت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سه اثر پژوهشی مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم رونمایی شد
دهمین نشست تخصصی «کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی» برگزار می‌شود
دهمین نشست تخصصی «کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی» چهارشنبه هفته جاری به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم برگزار می‌شود.
نظام آموزش و پرورش ایران پس از انقلاب اسلامی با تأکید بر تربیت اجتماعی بررسی می شود.
نشست تخصصی «بررسی نظام آموزش و پرورش ایران پس از انقلاب اسلامی با تأکید بر تربیت اجتماعی» با سخنرانی دکتر مهدی نوید ادهم مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار می شود.
تفسیر قرآن کشف نظامات اجتماعی و پاسخگویی به مسائل مستحدثه است
حجت‌الاسلام حمید محمدی با بیان تعریف کاربردی‌سازی دانش قرآنی، اظهار کرد: باید بتوانیم با توجه به رخدادهای مهم به صورت مسئله‌مند برخورد کنیم و براساس قرآن، راه‌حل منطقی را برای نیازهای مردم ارائه دهیم. تولید دانش قرآنی به معنای کشف نظامات اجتماعی یا هستی‌شناسانه قرآن یا فهم مسائل مستحدثه از قرآن و تفسیر قرآن نیز به معنای حل مسئله است.
نقش مدیریت پژوهش در حوزه کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی بررسی می‌شود
نهمین نشست تخصصی «کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی» با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی در موضوع «نقش مدیریت پژوهش در حوزه کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی» برگزار می‌شود.
تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهیان کشور مي باشد. استفاده از مطالب اين پايگاه فقط با ذکر منبع مجاز مي باشد
انصراف